מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן – איך עושים את זה נכון?

עולם ההשקעות הוא עולם ענק שמפרנס מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. יחד עם זאת, מרבית ההשקעות מנוהלות על ידי גופים מעטים עבור הרבים וזאת לאור הצורך בהיכרות עם עולם ההשקעות וביכולת לבחור השקעות ולנהל אותן בקור רוח ומתוך התמקדות במטרת הרווח בלבד. את הדברים האלה אנחנו אומרים כבר עכשיו מכיוון שהתחום של השקעות נדלן אינו שונה ואם אין לכם את היכולת, את הניסיון או את הידע הנדרשים בכדי לעשות את הדברים בעצמכם, אז ההמלצה היא מאוד פשוטה: את ההשקעה הבאה שלכם בנדל"ן אתם רוצים לעשות באמצעות קרן השקעות המתמחה בתחום הנדל"ן.

השקעות קבוצתיות בנדל"ן

אחת האופציות המעניינות ביותר שעומדות בפניכם היא האופציה של השקעה קבוצתית בנדל"ן. השקעות אלה מנהלות על ידי גופים מתמחים שמרכזים בתוכם אלפי משקיעים המשתתפים בהשקעות שונות, כל משקיע לפי היכולת שלו בכפוף למינימום השקעה. הקרן היא שמאתרת את ההשקעות, מגייסת את הכספים מהמשקיעים, מנהלת את ההשקעות לכל אורכן ולאחר מכן מחלקת את הרווחים למשקיעים. במודל זה אתם לא צריכים לסכן סכומים גבוהים מדי, אתם לא צריכים לקחת משכנתא ואתם לא צריכים להתעסק בניהול ההשקעה. הכל מבוצע עבורכם ואתם רק צריכים לשים את ההון הנדרש.

השקעות נדלן במודל העצמאי הפשוט

המודל הפשוט והבסיסי ביותר של השקעות נדלן הוא המודל של רכישת דירה והשכרתה לאורך זמן. זהו מודל שהרבה מאוד אנשים בוחרים בו בעיקר על מנת לייצר לעצמם הכנסה פאסיבית וערוץ חיסכון ארוך טווח. מבחינת בטחון כלכלי ושקט נפשי, אין ספק שמדובר במודל אטרקטיבי אך שימו לב שמבחינת אטרקטיביות התשואה, נחשב מודל זה למודל הכי פחות אטרקטיביות מבין כלל הערוצים של השקעות נדלן, המה גם שנדרשת מכם התעסקות לא מעטה בהשכרת הנכס, תחזוקתו ושיפוצו מעת לעת.

השקעות נדלן דרך הבורסה

השקעות נדלן ניתנות לביצוע גם דרך הבורסה. אם אתם מעוניינים להשקיע בנדל"ן אך לעשות את זה במודל המוכר לכם, דרך הבורסה, תוכלו לעשות זאת דרך מניות המנוהלות של קרנות REIT. המדובר בקרנות המחזיקות ומנהלות מאות ואלפי נכסי נדל"ן והחברות עצמן נסחרות בבורסה. התוצאות העסקיות של אותן החברות נגזרות ישירות מההשקעות שלהן בבורסה והרווחים שלכם בהשקעה במניות שלהן נגזרים הם בתורם ישירות מרווחי הקרנות. על אף שמדובר בהשקעה מאוד עקיפה בנדל"ן, היא מספקת לכם ערוץ השקעה נוח ונזיל בתחום שאולי אין לכם כלל היכרות עימו.

מודעות: