מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

5 טיפים לניהול קופת גמל

5 טיפים לניהול קופת גמל
5 טיפים לניהול קופת גמל

קופת גמל בישראל מהוות אפיק השקע החשוב מאוד אך הניהול שלהם לא תמיד מתבצע בצורה נכונה. יש כמה דברים שחשוב שתדעו לגבי הניהול של הקופות החשובות האלו שמהוות את החיסכון העתידי שלכם, כי כמו בכל ענף אחר בפיננסים, יש הבדלים קטנים אך משמעותיים הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בניהול קופות הגמל שלכם.

מי מנהל לכם את הקופה?

לפני שאתם מחליטים על החברה שתנהל את קופת הגמל שלכם בדקו את המוניטין שיש לה בתחום. זה אחד השלבים הראשונים שעליכם לעשות כדי להבטיח שהקופה שלכם תנוהל בצורה נכונה והתשואה תהיה גבוהה, יחד עם דמי ניהול נמוכים. אל תבחרו בחברה שאין לה שם חזק בשוק בשום פנים ואופן. אחרי הכול אלו הכספים שלכם שאתם מצפים לקבל בעתיד ולכן תמיד עדיף חברה מקצועית שפועלת בשקיפות וביושרה. .

שקיפות לאורך כל הדרך

בנוגע לשקיפות, חשוב לבדוק את המדיניות של אותה חברה לגבי מתן מידע שוטף לעמיתים בקופה ומידת הנגישות שלהם למנהל התיק. האם יש לה אתר אינטרנט שבו אפשר לצפות בנתונים? האם יש מוקד טלפוני? ועוד.

מדד התשואות

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בקופת גמל מוצלחת הן התשואות. התשואות של החברה נמדדות לפי 3 השנים האחרונות כי זה מה שבאמת רלוונטי, ולכן חשוב לבדוק זאת לפני שאתם בוחרים בחברה שתנהל את הכסף שלכם. תגיעו להחלטה מושכלת מכל הנתונים ולא רק על הבטחות ממנה.

גובה התשואה ורמת הסיכונים

גובה התשואה תמיד תהיה קשורה לרמת הסיכון בכל תחום הפיננסים וגם בקופת גמל המשוואה הזו נותרת בעינה. מומלץ לא למדוד את התשואה בלי להתייחס לסיכון עבור הכסף שלכם כי כך תקבלו תמונה נכונה ומדויקת יותר. בדיקת מדיניות ההשקעות ש להחברה באפיקים בעלי קמת סיכון גבוהה יחסית תהיה קריטית לכסף שלכם. חשוב לשים לב למידת החופש שמנהלי ההשקעות שלכם מקבלים מהחברה בכל מה שקשור להשקעות בעלות סיכונים יחסית גדולים.

משלמת קצבה או לא?

יש קופות גמל שמשלמות קצבה ויש קופות שלא משלמות. זה תלוי בצפי הצרכים שלכם בעתיד ולכן חשוב לקבל החלטה מושכלת לגבי נושא זה.

מודעות: