מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

קרן הפנסיה

קרן הפנסיה
קרן הפנסיה

מהי קרן הפנסיה ומדוע צריך אותה במיוחד כיום

קרן הפנסיה היא אחד מאפיקי החיסכון החשובים ביותר שיש. לכולנו יש קרן פנסיה והחוק מחייב זאת אחרי חצי שנה באותו מקום עבודה, כאשר היא רלוונטית גם לשכירים וגם לעצמאיים. מה צריך לדעת על קרן הפנסיה ולמה היא כל כך חשובה?

הכסף שממנו נחיה בעתיד

כל תחום הפיננסים הוא תחום מעורפל עבור רוב הישראלים אך אם יש צורך לשלוט בנושא מסוים זה לשלוט בפנסיה. תחום הפנסיה אינו צחוק ומיש לא יפריש לעצמו כסף לאפיק החיסכון הזה יכול למצוא את עצמו בבעיה כאשר יזדקן. כמובן שהמדינה עושה הכל כדי שמצב כזה לא יקרה ובמקום לתת לאזרחי ישראל לבזבז את כל המשכורת שלהם בלי לחשוב על העתיד, אחרי גיל הפנסיה תוכלו למשוך את כל הכסף שהייתם חייבים להפקיד. למה נועדה קרן הפנסיה ולמה היא כזו חשובה?

מטרותיה של קרן הפנסיה

  • השימוש שאליו כולנו חותרים בקרן הפנסיה שצברנו במשך שנים רבות הוא שימוש בכסף כקצבה חודשית ביום הפרישה. נשים יכולות לפרוש בגיל 62 וגברים יכולים לפרוש בגיל 67 ועד ימינו האחרונים מגיל זה נוכל להשתמש בכסף שצברנו בפנסיה כקצבה חודשית. בגיל זה אנו כבר לא עובדים ולכן אין לנו הכנסה חודשים, למרות שחלקינו נמשיך לעבוד מרצון.
  • ניתן להשתמש בקרן הפנסיה כביטוח למקרה שתאבדו את כושר העבודה. במקרה כזה כבר לא יהיו לכם הכנסות אך יהיה לכם ביטוח פנסיוני שיבטיח שתקבלו קצבה מסוימת, לפי מה שחסכתם, לאורך כל חייכם.
  • ניתן להשתמש בקרן הפנסיה כקצבת שארים, זאת אומרת גם במידה ואדם שחסך כל ימי חייו לקרן הפנסיה, הכסף לא יילך לאיבוד כאשר יילך לעולמו ובני משפחתו, אשתו וילדיו, יקבלו קצבה חודשית. הילדים יקבלו אותה עד גיל 21.

 כמה מפרישים ולמי?

יש לא מעט קרנות פנסיה שפועלות בארץ וחלקן גובות דמי ניהול ודמי הפקדה גבוהים יותר מאחרות. דמי הניהול הם האחוזים שאתם משלמים מהסכום שמצטבר לחברת הפנסיה ודמי ההפקדה הם האחוזים מכל הפקדה שאתם משלמים להן וכך הן מרוויחות כסף. לא רק אתם מפקידים כסף אלא גם המעסיק שלכם מפקיד את חלקו.

מודעות: