מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

העתיד כבר כאן: האם משתלם לבצע השקעה בחשמל?

בעידן בו אנו חיים אין כל צל של ספק כי דרושים לנו משאבי אנרגיה על מנת להתקיים בצורה נוחה. בהקשר זה ניתן לומר השקעה בחשמל. השקעה מן הסוג הזה יכולה להתבצע בתשתיות, במערכות פרטיות, במערכות ציבוריות ובאמצעים שונים אשר מאפשרים המרה של מקורות אנרגיה טבעיים לחשמל אותו ניתן לנצל באופן מהיר ויעיל ביותר. השאלה העיקרית היא האם ההשקעה יכולה להחזיר את עצמה בטווח זמן סטנדרטי של 10 שנים, או שמא הביקוש לחשמל דווקא יירד.

כדאי להקדים ולומר כי על פי כל המבדקים, המבחנים, הממצאים והמחקרים, הביקוש לחשמל ימשיך לעלות גם ב – 10 שנים הקרובות וגם הרבה לאחר מכן. התלות בחשמל רק הולכת וגדלה, ואין שום סיבה להפסיק להשתמש בו. מצד שני, אופי החשמל צפוי להשתנות: מה שהיה מבוסס בעבר על מקורות אנרגיה מתכלים כאלה ואחרים כמו נפט, דלק וגז יהפוך להיות מבוסס על מקורות אלטרנטיביים. במילים אחרות, השקעה בחשמל חלופי היא הרבה יותר אטרקטיבית מן ההשקעה במיכליות דלק.

שיקולים במה להשקיע?

רק בעלי ממון יכולים להרשות לעצמם להשקיע באפיק אנרגיה כמו חשמל. השקעה כזו דורשת שורה ארוכה של אישורים שונים, עמידה בתקנים מחמירים והצבת בטחונות בסדר גודל של מיליארדי דולרים. בנוסף לכך לפני שאתם בוחרים במה להשקיע, יש להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

א. רגולציה – המדינה מתערבת באספקת החשמל של התושבים היות ומדובר על אחד מן השירותים החשובים ביותר בעידן המודרני. לפני כל השקעה בחשמל כדאי לבדוק את ההשלכות הרגולוטריות גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

ב. מימון – עדיף לארגן גורמי מימון נפרדים ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. את המימון ניתן לקבל מגופים ציבוריים, בנקים, גופים פרטיים וקרנות אשר עוסקות בתחום.

ג. ביטוח – תמיד עדיף לבצע השקעה במוצר אשר ניתן לבטח. כך אפשר לקבל פיצוי במקרה של תקלות בלתי צפויות מן הסתם.

מודעות: