מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

מה באמת קורה לדו"ח השנתי במס הכנסה?

לפני הכל חשוב לציין כי מועד ההגשה של הדו"ח השנתי למס הכנסה קובע רבות לגבי תהליך הבדיקה שלו.

במס הכנסה אפשר לבדוק דו"ח עד שלוש שנים מיום הגשתו, ולכן כל איחור בהגשה מאפשר את בדיקתו לתקופה ארוכה יותר. מרגע ששודר הדו"ח למחשב של מס הכנסה הוא נבדק בהתאמה לדו"ח עצמו, ויש לשים לב לכמה דברים חשובים בעת ההגשה.

מילוי תיק תקין ימנע בדיקה במס הכנסה

מס הכנסה בודק רק כשלושים אחוז מן התיקים אשר מוגשים לו. על מנת להימנות עם 70 האחוזים שלא נבדקים יש להגיש תיק מסודר ולמלא הכל באופן תקין. מה שיכול לגרור בדיקה הוא תכנון לא נכון של המקדמות ובקשת החזר. אם ההחזר ימצא כמוצדק הוא אמור לחזור לנישום תוך 90 יום, אבל נושא זה יכול לגרור גם בדיקה מקיפה של התיק ובחינה מדוקדקת שלו.

דו"ח תקין אינו סוף פסוק

כאשר נמצא הדו"ח תקין הוא מקבל קוד שנקרא 00 והמשמעות שלו היא שהוא חושב לפי הצהרת הנישום. אבל גם במצב זה יכול מס הכנסה להמשיך ולבדוק אותו במהלך שלוש השנים הבאות. ולעיתים בדיקת הדו"ח מחוייבת במס הכנסה עקב הגשת הדו"ח של השנה העוקבת לשם הבהרות בדו"ח הנוכחי.

חשוב לציין כי כמעט בכל תיק שנבדק ביסודיות ניתן למצוא משהו שלא תקין, אבל ברגע שהדברים מוסברים ומיושרים מקבל התיק סימון 01.

לכל דיון במס הכנסה שאתם מוזמנים יש להגיע עם רואה החשבון שלכם כי מדובר במשא ומתן לכל דבר, ויש צורך באיש מקצוע שידע כיצד לנהל זאת נכון. במידה ואין הסכמות על הדו"ח ניתן לרואה החשבון להגיש השגות תוך 30 יום.

כדי למנוע כל זאת מומלץ להגיש דוח מס הכנסה מראש על ידי רואה חשבון ולצמצם את האפשרות לבדיקות המעיקות.

מודעות: