מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

בורסה למתחילים

בורסה למתחילים
בורסה למתחילים

מהי בורסה?

בשתי מילים ניתן להגדיר את הבורסה כזירת מסחר. קצת יותר בפירוט אפשר לומר שזהו מקום אחד מאורגן ומסודר ומפוקח שבו ניתן לסחור בניירות ערך. בבורסה נסחרות גם מניות, אופציות, איגרות חוב ועוד. לבורסה יש תפקיד מרכזי בפיננסים ושוק ההון הישראלי. על אף שאנשים רבים מפחדים ממילים כמו אלו שהזכרנו, בפועל הבורסה משפיעה כמעט על כל אזרח במדינת ישראל במישרין או בעקיפין, בין השאר משום שאחד השחקנים המרכזיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב זו המדינה עצמה שסוחרת בבורסה בצורה של איגרות חוב וניירות ערך.

כיצד מתנהל המסחר בבורסה?

על מנת להבין כיצד מתנהל המסחר בבורסה, יש להסביר תחילה מושג בסיסי בפיננסים ושוק ההון והוא מושג המניה. המניה היא למעשה נייר הערך הנסחר ביותר בבורסה. כל המטרה של הבורסה היא לאפשר לחברות שמעוניינות להתפתח עבור צמיחה וגדילה או לחלופין עבור פיתוח ומחקר, יוכלו לקבל את המשאבים הדרושים לשם כך בעזרת יזמים ומשקיעים. קל להבין זאת בעזרת הסבר קונספט המניה. משמעותה של רכישת מניה היא שהקונה משקיע כסף בחברה מסוימת ובתמורה החברה נותנת לו נתח מסוים של בעלות על החברה. בעלי המניות של חברה מסוימת הם בעלי כוח גם בקבלת החלטות על עתיד החברה בהמשך. אם לדוגמה יזם מסוים חושב שחברה מסוימת עתידה להצליח בפיננסים ושוק ההון הישראלי, הוא יכול לרכוש את המניה שלה בסכום מסוים. במידה והחברה הזו אכן תצמח, שווי המניה יגדל. בבוא העת יוכל המשקיע למכור את המניה בסכום גבוה יותר מהסכום בו רכש אותה מלכתחילה ובכך להרוויח כסף.

השקעות במניות ובבורסה

באופן עקרוני, השקעות במניות זו דרך יחסית בטוחה להשקיע את הכסף שלכם בצורה חכמה ועם פוטנציאל להרוויח ממנו הרבה יותר מאשר השארה שלו בחשבון סגור בבנק או בעובר ושב שלכם. עם זאת, בכל מה שנוגע לפיננסים ושוק ההון מומלץ להתחיל בהשקעות סולידיות ובטוחות תוך התייעצות עם גורמים רלוונטיים אשר מבינים בבורסה יותר מכם. בשורה התחתונה, לא צריך לפחד מלסחור בבורסה גם אם אינכם אנשי כלכלה מובהקים.

מודעות: