מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

איך לגייס הון התחלתי לסטארט אפ

הון התחלתי לסטארט אפ
הון התחלתי לסטארט אפ

אם יש לכם רעיון שיכול לשנות את העולם, הגיע הזמן שתהפכו אותו לרעיון ממשי שמתורגם למספרים. סטארט אפים רבים נפתחים בישראל מידי יום ביומו ורובם נסגרים אחרי כמה שנים. חלק מהם מצליחים לעלות על דרך המלך וחלק אף מתעשרים משמעותית מרכישה של חברה גדולה או הכנסות גדולות בגין הרעיון המהפכני. איך מתחילים ומאיפה מגייסים את ההון הראשוני?

תבנו תכנית עסקית הגיונית

עוד לפני שניכנס לתחום הפיננסים עצמו, חשוב מאוד להבין שמדובר בעסק לכל דבר ועליכם לצאת לרגע מהאשליות ולהבין מה התכנית העסקית שתתורגם למספרים. כל משקיע שישקיע בכם בסופו של דבר ירצה להרוויח כסף ופחות אכפת לו מהרעיון עצמו, גם אם הוא יעזור למאות מיליוני אנשים בעולם. תכנית עסקית לא תעלה לכם הרבה ואפשר לתכנן אותה אפילו לבד, אך תמיד מומלץ להיעזר בעוד זוג עיניים מקצועיות שגם יסבירו לכם איפה לא לטעות וגם יתנו לכם חוות דעת ראשונית.

מאיפה מגייסים את הכסף?

  • השיטה הכי רחוקה מלהצליח אך הכי בטוחה היא פשוט לעוד קשה בתור שכיר. יש לא מעט אנשים שמגייסים את ההון בעצמם על ידי עבודה קשה, לרוב בתחום שבו הם רוצים להקים את הסטארט אפ, אך זה אומר שתצטרכו לחכות לגיל מאוחר יחסית, הרי יש עוד הוצאות בחיים כמו משפחה, רכב, חופשות וכולה.
  • תוכלו לגייס צוות שיהיה מוכן לעבוד אתכם ולהשקיע אתכם. החיסרון הוא שתצטרכו להתחלק באחוזי החברה מלכתחילה.
  • גיוס כספים דרך אתרי מימון המונים יכולה לעזור לכם מאוד. כול אחד משקיע סכום כסף קטן ואתם לא חייבים לאף אחד שום דבר רציני.
  • את הכסף ניתן לגייס גם דרך משקיעים פרטיים או קרנות מסוימות וכאן כבר תצטרכו להציג את המיזם שלכם בצורה משכנעת ביותר יחד עם תכנית עסקית מוצלחת וצוות פעיל.

לדעת להציג את הרעיון

יכול להיות שיש לכם אחלה רעיון ונדמה שכל תחום הפיננסים לא יהווה בעיה, אך חשוב לדעת כיצד להציג אותו. יכול להיות שיום אחד תעמדו מול משקיע מיליארדר ויכול להיות שתעמדו מול מועמדים להצטרף לצוות, ורק בגלל שלא תציגו את הרעיון שלכם בצורה משכנעת ותמכרו את עצמכם היטב, תגלו שהכסף עוד רחוק מאוד מכם. תעבדו על הפרזנטציה ותעבדו על כל הנתונים בלי להחסיר דבר, ורק כך תוכלו באמת להגשים את החלום ויום אחד כול העולם יכיר את הסטארט אפ שלכם.

מודעות: