מה זה ניכיון שיקים בבנק

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים לעסק בעיה של תזרים מזומנים היא אחת הסיבות העיקריות לקריסה של עסקים קטנים ובינוניים. מבחינה מקצועית, תזרים מזומנים הוא מונח בניהול וחשבונאות המתייחס לתנועה של כסף מיחידה עסקית אחת ואליה לאורך תקופת זמן קצובה. אותה יחידה עסקית יכולה להיות עסק שלכם

אופציות מעוף

אופציות מעוף
אופציות מעוף

מהן אופציות מעוף?

בכדי להבין מהן אופציות מעוף, יש להסביר בצורה פשוטה יותר כמה מושגים בסיסיים בפיננסים ושוק ההון. ננסה להסביר מהי אופציה באופן כללי, מהו מעוף ומה הקשר ביניהם. לאחר מכן נסביר כיצד מתבצע המסחר בבורסה באופציות מעוף. ובכן, אופציה היא סוג של חוזה שנערך בין קונה האופציה לבין כותב האופציה שמכונה גם מוכר האופציה. האופציות מעניקות לקונה את היכולת לסחור – לקנות או למכור – נכס מסוים, כך שמחיר הקנייה ומועד הקנייה מוגדרים מראש בחוזה זה. מעוף אלו בעצם ראשי תיבות של מכשירים עתידים ופיננסיים. בשפת הבורסה, כאשר מדובר על אופציות מעוף, הכוונה היא לחוזים שנערכים על אופציות שנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב על בסיס מדד ת"א 25, שמהווה את מדד המניות בעלות הערך הגבוה ביותר בשוק.

כיצד סוחרים באופציות מעו"ף?

בכל הנוגע לפיננסים ושוק ההון כדאי להזהיר מראש שמומלץ לסחור בבורסה רק אם יש ברשותכם את הידע המתאים ואתם בקיאים בעולם המושגים הרלוונטיים למסחר מסוג זה. הימורים מסוכנים והשקעות לא בטוחות ללא ידע מתאים יכולים לגרום להפסדים גדולים. יחד עם זאת, עם ייעוץ נכון של מומחים בתחום תוכלו עם השקעה נכון בבורסה או מסחר נכון באופציות מעוף להרוויח יפה. המסחר באופציות מעוף נחלק לשני סוגים. הסוג הראשון הוא מסחר באופציית מכר (Put) שבו מחזיק האופציה מקבל ביום הפקיעה שלה את ההפרש בין ערכו של נכס הבסיס ביום הפקיעה לבין המחיר של האופציה בהכפלה מסוימת, בהנחה שערך זה היה נמוך יותר. הסוג השני הוא מסחר באופציית רכש (Call) שרלוונטית במקרה בו ערך הבסיס של הנכס עולה על מחיר האופציה ביום פקיעתה.

יש לנהוג בחוכמה

רכישה של אופציות מעוף נחשבת ליחסית בטוחה ומגודרת בביטחונות מסוגים שונים ששומרים על תקינות המסחר בבורסה ועל כך שאדם לא יוכל להפסיד יותר משווי מסוים של האופציה. אולם, כל זה נכון רק במידה והסוחר מבין כמה דברים בסיסיים בפיננסים ושוק ההון ויודע כיצד לנווט את דרכו בעולם גדול ומבלבל זה, תוך השקעה נבונה של כספו וללא טעויות דרסטיות.

מודעות: